WCL2520-3R3-R
WCL2520-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 280MA 1.5OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 280 mA
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 280MA 1.5OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 280 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-3R3-R WCL2520-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 280MA 1.5OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 280 mA
auf Bestellung 3905 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
WCL2520-3R3-R WCL2520-3R3-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_wcl2520_wire_wound_chip_inductor-1669980.pdf RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 3.3uH 2 Pads