Produkte > EATON ELECTRONICS > WCL2520-470-R
WCL2520-470-R
WCL2520-470-R Eaton Electronics
eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 47uH 2 Pads
auf Bestellung 1815 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-470-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 47UH 60MA 5.7 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 5.7Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 7MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 60 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-470-R WCL2520-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 47UH 60MA 5.7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 5.7Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 7MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 60 mA
auf Bestellung 1590 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 60 mA