WCL2520-4R7-R
WCL2520-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 210MA 1.72OHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.72Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 210 mA
auf Bestellung 1893 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 210MA 1.72OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.72Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 210 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-4R7-R WCL2520-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_wcl2520_wire_wound_chip_inductor-1669980.pdf RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 4.7uH 2 Pads
auf Bestellung 3976 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
WCL2520-4R7-R WCL2520-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 210MA 1.72OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 1008
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 210 mA