Produkte > EATON ELECTRONICS > WCL3225-101-R
WCL3225-101-R
WCL3225-101-R Eaton Electronics
eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCL Chip IND 3225 100uH 2 Pads
auf Bestellung 2963 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-101-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 95MA 6.8 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 6.8Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 95 mA.
Weitere Produktangebote WCL3225-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
WCL3225-101-R WCL3225-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 100UH 95MA 6.8 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 6.8Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 95 mA