Produkte > EATON ELECTRONICS > WCL3225-330-R
WCL3225-330-R
WCL3225-330-R Eaton Electronics
eaton_wcl3225_wire_wound_chip_inductor-1669887.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCL Chip IND 3225 33uH 2 Pads
auf Bestellung 1618 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-330-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 33UH 160MA 2.9 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.9Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 15MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 160 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL3225-330-R WCL3225-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcl3225_wire_wound_chip_inductor-1669887.pdf RF Inductors - SMD WCL Chip IND 3225 33uH 2 Pads
auf Bestellung 1618 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
WCL3225-330-R WCL3225-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 33UH 160MA 2.9 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.9Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 160 mA
Mindestbestellmenge: 36
Description: Inductor: wire; SMD; 1210; 33uH; 160mA; ±5%; 3.5x2.9mm; H: 2.25mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Case - mm: 3225
Inductance: 33µH
Operating current: 0.16A
Tolerance: ±5%
Resonant frequency: 15MHz
Body dimensions: 3.5x2.9mm
Q factor: 10
Test frequency: 2.52MHz
Height: 2.25mm
Max resistance: 2.9Ω
Operating temperature: -40...85°C
Mindestbestellmenge: 2000
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 160 mA