WCL3225-6R8-R
WCL3225-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 310MA 1.5OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 310 mA
auf Bestellung 1887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 310MA 1.5OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.5Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 35MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 310 mA.
Weitere Produktangebote WCL3225-6R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL3225-6R8-R WCL3225-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 310MA 1.5OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 310 mA