WCLA1005V1-270-R
WCLA1005V1-270-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla1005v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 27NH 280MA 520MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 520mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.48GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 280 mA
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1005V1-270-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 27NH 280MA 520MOHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 520mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 2.48GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 280 mA.
Weitere Produktangebote WCLA1005V1-270-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1005V1-270-R WCLA1005V1-270-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1005v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 27NH 280MA 520MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Q @ Freq: 25 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 280 mA
Produkt ist nicht verfügbar
WCLA1005V1-270-R WCLA1005V1-270-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla1005v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066707.pdf Fixed Inductors 27 NH 5% AEC-Q200