Produkte > COILTRONICS / EATON > WCLA1005V1-2R2-R
WCLA1005V1-2R2-R
WCLA1005V1-2R2-R Coiltronics / Eaton
eaton_wcla1005v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066707.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1005 2.2nH 2 Pads
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1005V1-2R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 2.2NH 960MA 70MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Q @ Freq: 18 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 nH, Current Rating (Amps): 960 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1005V1-2R2-R WCLA1005V1-2R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla1005v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066707.pdf Fixed Inductors Auto Chip IND 1.19*0.66*0.6mm 2.2nH
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
WCLA1005V1-2R2-R WCLA1005V1-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1005v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2NH 960MA 70MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Q @ Freq: 18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 960 mA
auf Bestellung 993 Stücke:
Mindestbestellmenge: 34
WCLA1005V1-2R2-R WCLA1005V1-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcla1005v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1005 2.2nH 2 Pads
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Q @ Freq: 18 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 960 mA