Produkte > EATON / PARTNER STOCK > WCLA1005V1-360-R
WCLA1005V1-360-R EATON / PARTNER STOCK
4551384.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - WCLA1005V1-360-R - WIREWOUND INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 64000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1005V1-360-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 36NH 250MA 600 MOHM, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 600mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 2.32GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 36 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Weitere Produktangebote WCLA1005V1-360-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1005V1-360-R WCLA1005V1-360-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1005v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 36NH 250MA 600 MOHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 600mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.32GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 36 nH
Current Rating (Amps): 250 mA