Produkte > BUSSMANN / EATON > WCLA1608V1-271-R
WCLA1608V1-271-R
WCLA1608V1-271-R Bussmann / Eaton
eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 270nH 2 Pads
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1608V1-271-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 270NH 170MA 2.3OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max, Q @ Freq: 24 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 900MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Inductance: 270 nH, Current Rating (Amps): 170 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1608V1-271-R WCLA1608V1-271-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 270NH 170MA 2.3OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max
Q @ Freq: 24 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 170 mA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
WCLA1608V1-271-R WCLA1608V1-271-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 270nH 2 Pads
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Type: Wirewound
Q @ Freq: 24 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 170 mA