Produkte > EATON ELECTRONICS > WCLA1608V1-330-R
WCLA1608V1-330-R
WCLA1608V1-330-R Eaton Electronics
eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 33nH 2 Pads
auf Bestellung 896 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1608V1-330-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 220mOhm Max, Q @ Freq: 36 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 2.3GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Inductance: 33 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1608V1-330-R WCLA1608V1-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 33nH 2 Pads
auf Bestellung 896 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
WCLA1608V1-330-R WCLA1608V1-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 33nH 2 Pads
Mindestbestellmenge: 6
Description: Inductor: wire; SMD; 0603; 33nH; 600mA; ±5%; 1.78x1.1mm; 220mΩ
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Inductance: 33nH
Operating current: 0.6A
Tolerance: ±5%
Resonant frequency: 2.3GHz
Body dimensions: 1.78x1.1mm
Q factor: 36
Conform to the norm: AEC-Q200
Max resistance: 220mΩ
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 8000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4000
WCLA1608V1-330-R WCLA1608V1-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 36 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.3GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Wirewound
Q @ Freq: 36 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 600 mA