WCLA1608V1-390-R
WCLA1608V1-390-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39NH 600MA 250MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.2GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 39 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1608V1-390-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39NH 600MA 250MOHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 250mOhm Max, Q @ Freq: 40 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 2.2GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 39 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Weitere Produktangebote WCLA1608V1-390-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1608V1-390-R WCLA1608V1-390-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 39NH 600MA 250MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 39 nH
Current Rating (Amps): 600 mA