Produkte > EATON ELECTRONICS > WCLA1608V1-471-R
WCLA1608V1-471-R
WCLA1608V1-471-R Eaton Electronics
eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD 470 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1608V1-471-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 470NH 75MA 7 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7Ohm Max, Q @ Freq: 25 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 700MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 75 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1608V1-471-R WCLA1608V1-471-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf Fixed Inductors 470 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
WCLA1608V1-471-R WCLA1608V1-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 75MA 7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7Ohm Max
Q @ Freq: 25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 700MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 75 mA
auf Bestellung 725 Stücke:
Mindestbestellmenge: 34
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 7Ohm Max
Q @ Freq: 25 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 75 mA