WCLA1608V1-680-R
WCLA1608V1-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 340mOhm Max
Q @ Freq: 36 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 1.7GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 68 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA1608V1-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 340mOhm Max, Q @ Freq: 36 @ 200MHz, Frequency - Self Resonant: 1.7GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 200 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Inductance: 68 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA1608V1-680-R WCLA1608V1-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf RF Inductors - SMD 68 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
WCLA1608V1-680-R WCLA1608V1-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 68nH 2 Pads
auf Bestellung 885 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
WCLA1608V1-680-R WCLA1608V1-680-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla1608v1_automotive_wire_wound_chip_induct-2066719.pdf RF Inductors - SMD WCLA Auto Chip IND 1608 68nH 2 Pads
Mindestbestellmenge: 6
WCLA1608V1-680-R WCLA1608V1-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla1608v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Wirewound
Q @ Freq: 36 @ 200MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 68 nH
Current Rating (Amps): 600 mA