Produkte > EATON ELECTRONICS > WCLA2012V1-271-R
WCLA2012V1-271-R
WCLA2012V1-271-R Eaton Electronics
eaton-wcla2012v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD 270 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 651 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA2012V1-271-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 270NH 350MA 1.1OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 650MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Part Status: Active, Inductance: 270 nH, Current Rating (Amps): 350 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA2012V1-271-R WCLA2012V1-271-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla2012v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 270NH 350MA 1.1OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 650MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 350 mA
auf Bestellung 955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
WCLA2012V1-271-R WCLA2012V1-271-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_wcla2012v1_automotive_wire_wound_chip_induct-1804312.pdf RF Inductors - SMD 270 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 725 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
WCLA2012V1-271-R WCLA2012V1-271-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_wcla2012v1_automotive_wire_wound_chip_induct-1804312.pdf RF Inductors - SMD 270 NH 5% AEC-Q200
auf Bestellung 725 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Type: Wirewound
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 350 mA