WCLA2520V1-100-R
WCLA2520V1-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 10.0UH 0.392A SMT 2 PA
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 860mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 28MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 392 mA
auf Bestellung 1865 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA2520V1-100-R Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 10.0UH 0.392A SMT 2 PA, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 860mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 28MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 392 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA2520V1-100-R WCLA2520V1-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf RF Inductors - SMD Chip IND 10.0uH 0.392A SMT 2 Pad
auf Bestellung 4970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
WCLA2520V1-100-R WCLA2520V1-100-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf RF Inductors - SMD Chip IND 10.0uH 0.392A SMT 2 Pad
Mindestbestellmenge: 5
WCLA2520V1-100-R WCLA2520V1-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf Description: CHIP IND 10.0UH 0.392A SMT 2 PA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Type: Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 1008
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 392 mA