WCLA2520V1-150-R
WCLA2520V1-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 15.0UH 0.342A SMT 2 PA
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.09Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 21MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 342 mA
auf Bestellung 1727 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA2520V1-150-R Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 15.0UH 0.342A SMT 2 PA, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.09Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 21MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 342 mA.
Weitere Produktangebote WCLA2520V1-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA2520V1-150-R WCLA2520V1-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf Description: CHIP IND 15.0UH 0.342A SMT 2 PA
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 2.52MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 342 mA