WCLA2520V1-6R8-R
WCLA2520V1-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 6.8UH 0.432A SMT 2 PAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 720mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 432 mA
auf Bestellung 1973 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 72
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA2520V1-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 6.8UH 0.432A SMT 2 PAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 720mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 432 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA2520V1-6R8-R WCLA2520V1-6R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf RF Inductors - SMD Chip IND 6.8uH 0.432A SMT 2 Pad
auf Bestellung 4975 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
WCLA2520V1-6R8-R WCLA2520V1-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf RF Inductors - SMD Chip IND 6.8uH 0.432A SMT 2 Pad
Mindestbestellmenge: 5
WCLA2520V1-6R8-R WCLA2520V1-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla2520v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1152-en.pdf Description: CHIP IND 6.8UH 0.432A SMT 2 PAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 1008
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 432 mA