WCLA3225V1-1R0-R
WCLA3225V1-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla3225v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1153-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 1.0UH 1.2A SMT 2 PAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 290MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.094" (2.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA3225V1-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: CHIP IND 1.0UH 1.2A SMT 2 PAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 290MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.094" (2.40mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 1.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCLA3225V1-1R0-R WCLA3225V1-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcla3225v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1153-en.pdf RF Inductors - SMD Chip IND 1.0uH 1.2A SMT 2 Pad
auf Bestellung 39917 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
WCLA3225V1-1R0-R WCLA3225V1-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcla3225v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet-elx1153-en.pdf Description: CHIP IND 1.0UH 1.2A SMT 2 PAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 1210
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A