Produkte > MUELLER ELECTRIC > WI-M-10-100-0
WI-M-10-100-0
  • WI-M-10-100-0
  • WI-M-10-100-0
WI-M-10-100-0 MUELLER ELECTRIC
Category: Silicone Cables - Single Core
Description: Wire; stranded; Cu; silicone; black; 150°C; 600V; 30m; 10AWG; elastic
Wire insulation material: silicone
Insulation colour: black
Operating temperature: 150°C
Rated voltage: 0.6kV
Package contents: 30m
Cable external diameter: 5mm
Core diameter: 10AWG
Cable features: elastic
Package contents - ft: 100ft
Cable structure: 1x10AWG
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details WI-M-10-100-0 MUELLER ELECTRIC
Category: Silicone Cables - Single Core, Description: Wire; stranded; Cu; silicone; black; 150°C; 600V; 30m; 10AWG; elastic, Type of wire: test lead cable, Core structure: stranded, Kind of core: Cu; tinned, Number of cores: 1, Wire insulation material: silicone, Insulation colour: black, Operating temperature: 150°C, Rated voltage: 0.6kV, Package contents: 30m, Cable external diameter: 5mm, Core diameter: 10AWG, Cable features: elastic, Package contents - ft: 100ft, Cable structure: 1x10AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WI-M-10-100-0 WI-M-10-100-0 Hersteller : Mueller Electric Co DS-WI-M-10-@.pdf Description: TEST LEAD 10AWG 1100V BLACK 100'
Packaging: Bag
Voltage: 1100V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 10 AWG
Jacket (Insulation) Material: Silicone
Cable Type: Test Lead
Jacket (Insulation) Diameter: 0.236" (5.99mm)