Produkte > INPAQ TECHNOLOGY CO., LTD > WIP201610S-R24MLDG
WIP201610S-R24MLDG
WIP201610S-R24MLDG INPAQ Technology Co., Ltd
WIP201610S%20L%20Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 2016 0.24UH 20% D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 20mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Current - Saturation (Isat): 6.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 240 nH
Current Rating (Amps): 5.3 A
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WIP201610S-R24MLDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 2016 0.24UH 20% D, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 20mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 120MHz, Current - Saturation (Isat): 6.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 240 nH, Current Rating (Amps): 5.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WIP201610S-R24MLDG WIP201610S-R24MLDG Hersteller : INPAQ Technology Co., Ltd WIP201610S%20L%20Series.pdf Description: POWER INDUCTOR 2016 0.24UH 20% D
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Type: Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Supplier Device Package: 0806
Inductance: 240 nH
Current Rating (Amps): 5.3 A