Produkte > BUSSMANN / EATON > XB3550-2R5307-R
XB3550-2R5307-R
XB3550-2R5307-R Bussmann / Eaton
eaton_xb_supercapacitors_cylindrical_snap_in_data_-1608828.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors 300F 2.5V
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XB3550-2R5307-R Bussmann / Eaton
Description: CAP 300F 10% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 F, Voltage - Rated: 2.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XB3550-2R5307-R XB3550-2R5307-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-xb-supercapacitors-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 300F 2.5V
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
XB3550-2R5307-R XB3550-2R5307-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_xb_supercapacitors_cylindrical_snap_in_data_-1608828.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 300F 2.5V
auf Bestellung 95 Stücke:
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 235 Stücke:
XB3550-2R5307-R XB3550-2R5307-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-xb-supercapacitors-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Description: CAP 300F 10% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 F
Voltage - Rated: 2.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
XB3550-2R5307-R XB3550-2R5307-R Hersteller : Coiltronics / Eaton film_products_detail_80453-1128880.pdf Film Capacitors 0.33uF 305V