Produkte > EATON ELECTRONICS > XB3585-2R5607-R
XB3585-2R5607-R
XB3585-2R5607-R EATON ELECTRONICS
eaton-xb-supercapacitors-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Supercapacitors
Description: Supercapacitor; SNAP-IN; 600F; 2.5VDC; ±10%; Ø35x87.5mm; 3.7mΩ
Type of capacitor: supercapacitor
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 600F
Operating voltage: 2.5V DC
Tolerance: ±10%
Body dimensions: Ø35x87.5mm
ESR value: 3.7mΩ
Leakage current: 0.7mA
Operating temperature: -25...70°C
Height: 87.5mm
Diameter: 35mm
Manufacturer series: XB
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details XB3585-2R5607-R EATON ELECTRONICS
Description: CAP 600F 10% 2.5V T/H, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.7mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 3.484" (88.50mm), Capacitance: 600 F, Voltage - Rated: 2.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XB3585-2R5607-R XB3585-2R5607-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_xb_supercapacitors_cylindrical_snap_in_data_-1608828.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP. 600F 2.5V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
XB3585-2R5607-R XB3585-2R5607-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-xb-supercapacitors-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Description: CAP 600F 10% 2.5V T/H
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.7mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 3.484" (88.50mm)
Capacitance: 600 F
Voltage - Rated: 2.5 V
auf Bestellung 20 Stücke:
XB3585-2R5607-R XB3585-2R5607-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-xb-supercapacitors-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP. 600F 2.5V
auf Bestellung 7 Stücke:
XB3585-2R5607-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK pst-xb3585-2r5607-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - XB3585-2R5607-R - CAP, 600F, 2.5V, XB SERIES, CYLIND