Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XC2220U8F40VAAKXUMA1
XC2220U8F40VAAKXUMA1
XC2220U8F40VAAKXUMA1 Infineon Technologies
product_catalog_for_distribution-2012.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 64KB Flash 3.3V/5V 48-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 796 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XC2220U8F40VAAKXUMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32BIT 64KB FLSH 48VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 40MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C166SV2, Data Converters: A/D 10x12b, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Connectivity: I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI, Peripherals: I²S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: PG-VQFN-48-54, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 33, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XC2220U8F40VAAKXUMA1 XC2220U8F40VAAKXUMA1 Hersteller : Infineon Technologies product_catalog_for_distribution-2012.pdf MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 64KB Flash 3.3V/5V 48-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 949 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
auf Bestellung 1001 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 10x12b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V