Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XC2238N40F80LRABKXUMA1
XC2238N40F80LRABKXUMA1
XC2238N40F80LRABKXUMA1 Infineon Technologies
product_catalog_for_distribution-2012.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 320KB Flash 3.3V/5V Automotive AEC-Q100 64-Pin LQFP T/R
auf Bestellung 1647 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XC2238N40F80LRABKXUMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 320KB (320K x 8), RAM Size: 42K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C166SV2, Data Converters: A/D 9x10b, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI, Peripherals: I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-64-6, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 38, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote XC2238N40F80LRABKXUMA1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 320KB (320K x 8)
RAM Size: 42K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 9x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V