Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XC2331D20F66LRAAKXUMA1
XC2331D20F66LRAAKXUMA1
XC2331D20F66LRAAKXUMA1 Infineon Technologies
infineonxc233xddatasheetv0103en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 160KB Flash 3.3V/5V 64-Pin LQFP EP T/R
auf Bestellung 456 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XC2331D20F66LRAAKXUMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32B 160KB FLASH 64LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Program Memory Size: 160KB (160K x 8), RAM Size: 12K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C166SV2, Data Converters: A/D 10x12b, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: DMA, I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-64-6, Number of I/O: 49, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote XC2331D20F66LRAAKXUMA1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 160KB (160K x 8)
RAM Size: 12K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 10x12b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V