Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XC2388E136F128LRAAKXUMA1
XC2388E136F128LRAAKXUMA1
XC2388E136F128LRAAKXUMA1 Infineon Technologies
infineonxc238xedsv0103en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 1088KB Flash 3.3V/5V 144-Pin LQFP EP T/R Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XC2388E136F128LRAAKXUMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32BIT 1.06MB 144LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 144-LQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 128MHz, Program Memory Size: 1.06MB (1.06M x 8), RAM Size: 90K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C166SV2, Data Converters: A/D 24x12b, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, FlexRay, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-144-4, Number of I/O: 118, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XC2388E136F128LRAAKXUMA1 XC2388E136F128LRAAKXUMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonxc238xedsv0103en.pdf MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 1088KB Flash 3.3V/5V 144-Pin LQFP EP T/R Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 2178 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 144-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 128MHz
Program Memory Size: 1.06MB (1.06M x 8)
RAM Size: 90K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 24x12b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V