Produkte > UMW > XL1509E-ADJ
XL1509E-ADJ
XL1509E-ADJ UMW
6d0de0df0601125485b32f8b2d74275d.pdf
Hersteller: UMW
Description: IC REG BUCK 5.0V 2A SOIC-8
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 150kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Max): 1.267V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.193V
auf Bestellung 2366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XL1509E-ADJ UMW
Description: IC REG BUCK 5.0V 2A SOIC-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 150kHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-SOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Max): 1.267V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.193V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XL1509E-ADJ Hersteller : UMW 6d0de0df0601125485b32f8b2d74275d.pdf Step-Down Switching Regulator, 2A, Vin 4.5?40V, Vout 1.23?37V, 150kHz Similar to: L5973D013TR (NO PTP); Equivalent: LM4576DP-ADJ (PTP); XL1509E-ADJ UMW UIL5973d UMW
Anzahl je Verpackung: 25 Stücke
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
XL1509E-ADJ XL1509E-ADJ Hersteller : UMW 6d0de0df0601125485b32f8b2d74275d.pdf Description: IC REG BUCK 5.0V 2A SOIC-8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 150kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Max): 1.267V