Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XMC4800F144F1536AAXQMA1
XMC4800F144F1536AAXQMA1
XMC4800F144F1536AAXQMA1 Infineon Technologies
infineonxmc4700xmc4800dsv0100en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 1.5MB Flash 3.3V 144-Pin LQFP EP Tray
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XMC4800F144F1536AAXQMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 144-LQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 144MHz, Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8), RAM Size: 276K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M4, Data Converters: A/D 32x12b; D/A 2x12b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.13V ~ 3.63V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, LINbus, MMC/SD, SPI, UART/USART, USB OTG, USIC, Peripherals: DMA, I2S, LED, POR, Touch-Sense, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-144-24, Part Status: Active, Number of I/O: 119, DigiKey Programmable: Not Verified.
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 144MHz
Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size: 276K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M4
Data Converters: A/D 32x12b; D/A 2x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.13V ~ 3.63V
Connectivity: CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, LINbus, MMC/SD, SPI, UART/USART, USB OTG, USIC
Peripherals: DMA, I2S, LED, POR, Touch-Sense, WDT
Supplier Device Package: PG-LQFP-144-24
Part Status: Active
Number of I/O: 119
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
XMC4800F144F1536AAXQMA1 XMC4800F144F1536AAXQMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonxmc4700xmc4800dsv0100en.pdf MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 1.5MB Flash 3.3V 144-Pin LQFP EP Tray