Produkte > MURATA ELECTRONICS > XRCGB25M000FAM10R0
XRCGB25M000FAM10R0
XRCGB25M000FAM10R0 Murata Electronics
SPEC_XRCGB25M000FAM10R0_PDF_CERAMICRESONATORCRYSTALUNIT?lastModifiedDatetime=20250707191858
Hersteller: Murata Electronics
Description: CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Load Capacitance: 8pF
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: MHz Crystal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±40ppm
Frequency Tolerance: ±25ppm
Operating Mode: Fundamental
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
ESR (Equivalent Series Resistance): 80 Ohms
Frequency: 25 MHz
Supplier Device Package: 4-SMD (2x1.6)
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XRCGB25M000FAM10R0 Murata Electronics
Description: MURATA - XRCGB25M000FAM10R0 - Quarz, XRCGB Series, 25 MHz, 25 ppm, 40 ppm, 8 pF, tariffCode: 85416000, rohsCompliant: YES, Nennfrequenz: 25MHz, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Frequenzstabilität + / -: 40ppm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Frequenztoleranz + / -: 25ppm, Quarzfrequenz: 25MHz, euEccn: NLR, Quarzgehäuse / Bauform: SMD, 2mm x 1.6mm, Belastungskapazität: 8pF, Produktpalette: XRCGB Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XRCGB25M000FAM10R0 XRCGB25M000FAM10R0 Hersteller : Murata Electronics SPEC_XRCGB25M000FAM10R0_PDF_CERAMICRESONATORCRYSTALUNIT?lastModifiedDatetime=20250707191858 Description: CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Load Capacitance: 8pF
Mounting Type: Surface Mount
Type: MHz Crystal
Frequency Stability: ±40ppm
Frequency Tolerance: ±25ppm
Operating Mode: Fundamental
Part Status: Active
Frequency: 25 MHz
auf Bestellung 8942 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
XRCGB25M000FAM10R0 XRCGB25M000FAM10R0 Hersteller : Murata Electronics p79e-806516.pdf Crystals 2.0x1.6x0.65mm 25MHz Crystal +/-25ppm Initial tolerance
Mindestbestellmenge: 6
XRCGB25M000FAM10R0 XRCGB25M000FAM10R0 Hersteller : MURATA SPEC_XRCGB25M000FAM10R0_PDF_CERAMICRESONATORCRYSTALUNIT?lastModifiedDatetime=20250707191858 Description: MURATA - XRCGB25M000FAM10R0 - Quarz, XRCGB Series, 25 MHz, 25 ppm, 40 ppm, 8 pF
tariffCode: 85416000
rohsCompliant: YES
Nennfrequenz: 25MHz
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Frequenzstabilität + / -: 40ppm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Frequenztoleranz + / -: 25ppm
Quarzfrequenz: 25MHz
euEccn: NLR
Quarzgehäuse / Bauform: SMD, 2mm x 1.6mm
Belastungskapazität: 8pF
Produktpalette: XRCGB Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 85°C