Produkte > POWERSTOR / EATON > XV3550-2R7307-R
XV3550-2R7307-R
XV3550-2R7307-R PowerStor / Eaton
eaton-xv_supercapacitor-cylindrical-snap-in-data-s-1608800.pdf
Hersteller: PowerStor / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors 300F 2.7V
auf Bestellung 267 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XV3550-2R7307-R PowerStor / Eaton
Description: CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H, Tolerance: -5%, +10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 300 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XV3550-2R7307-R XV3550-2R7307-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-xv%20supercapacitor-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Description: CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H
Tolerance: -5%, +10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 300 F
Voltage - Rated: 2.7 V