XV3585-2R7607-R
XV3585-2R7607-R Eaton - Electronics Division
eaton-xv%20supercapacitor-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 600F -5% +10% 2.7V T/H
auf Bestellung 498 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XV3585-2R7607-R Eaton - Electronics Division
Category: Supercapacitors, Description: Supercapacitor; SNAP-IN; 600F; 2.7VDC; -5÷10%; Ø35x87.5mm; 2.6mΩ, Type of capacitor: supercapacitor, Mounting: SNAP-IN, Capacitance: 600F, Operating voltage: 2.7V DC, Tolerance: -5...10%, Body dimensions: Ø35x87.5mm, ESR value: 2.6mΩ, Leakage current: 1.3mA, Operating temperature: -40...65°C, Height: 87.5mm, Diameter: 35mm, Manufacturer series: XV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XV3585-2R7607-R XV3585-2R7607-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-xv supercapacitor-cylindrical-snap-in-data-sheet.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP. 600F 2.7V
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
XV3585-2R7607-R XV3585-2R7607-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_xv_supercapacitor_cylindrical_snap_in_data_s-1608800.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP. 600F 2.7V
auf Bestellung 15 Stücke:
Description: Supercapacitor; SNAP-IN; 600F; 2.7VDC; -5÷10%; Ø35x87.5mm; 2.6mΩ
Type of capacitor: supercapacitor
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 600F
Operating voltage: 2.7V DC
Tolerance: -5...10%
Body dimensions: Ø35x87.5mm
ESR value: 2.6mΩ
Leakage current: 1.3mA
Operating temperature: -40...65°C
Height: 87.5mm
Diameter: 35mm