XVM-16R2656-R
XVM-16R2656-R Eaton - Electronics Division
skuPage.XVM-16R2656-R.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 65F 0% +20% 16.2V CHASSIS MT
Tolerance: 0%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 9.291" L x 1.803" W (236.00mm x 45.80mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.846" (21.50mm)
Termination: Screw Terminals
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 3.051" (77.50mm)
Capacitance: 65 F
Voltage - Rated: 16.2 V
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XVM-16R2656-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP 65F 0% +20% 16.2V CHASSIS MT, Tolerance: 0%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 9.291" L x 1.803" W (236.00mm x 45.80mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.846" (21.50mm), Termination: Screw Terminals, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 3.051" (77.50mm), Capacitance: 65 F, Voltage - Rated: 16.2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XVM-16R2656-R XVM-16R2656-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_xvm_supercapacitor_module_data_sheet-1608836.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 16.2V 65F Module Super Cap