XW4N-16D2-S
XW4N-16D2-S Omron Electronics Inc-EMC Div
G148-E1.pdf
Hersteller: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SOCKET,DOUBLE-ROW,,GOLD,
Features: Lever Actuated
Packaging: Tray
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 2
Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 8
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 160 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details XW4N-16D2-S Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SOCKET,DOUBLE-ROW,,GOLD,, Features: Lever Actuated, Packaging: Tray, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 16, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 2, Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 8, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 160 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote XW4N-16D2-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XW4N-16D2-S XW4N-16D2-S Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 3189571.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - XW4N-16D2-S - TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 16POS, 16AWG
tariffCode: 85369095
Anzahl der Positionen: 16-polig
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Leiterquerschnitt CSA: 1.5mm²
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 3.5mm
Nennspannung: 0
euEccn: NLR
Drahtanschlussverfahren: Push In Lock
hazardous: false
Leiterstärke (AWG): 24AWG to 16AWG
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Nennstrom: 0
usEccn: EAR99
Produktpalette: XW4N Series
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 82 Stücke:
XW4N-16D2-S XW4N-16D2-S Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK 4154680.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - XW4N-16D2-S - Steckbare Reihenklemme, 3.5 mm, 16 -polig, 1.5 mm², Steckanschluss mit Verriegelung
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
Nennspannung: 160V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nennstrom: 8A
usEccn: EAR99
Drahtanschlussverfahren: Steckanschluss mit Verriegelung
Leiterquerschnitt CSA: 1.5mm²
euEccn: NLR
Leiterstärke (AWG): 24AWG bis 16AWG
Produktpalette: XW4N Series
productTraceability: No
Rastermaß: 3.5mm