Produkte > NKK SWITCHES > YB03WKW01-5F12-JD
YB03WKW01-5F12-JD NKK Switches
ybindicators.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: INDICATOR
Packaging: Bulk
Current: 20mA
Voltage: 12V
Type: LED
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Lens Color: Amber
Ratings: Vf (Typ), If (Max)
Panel Cutout Dimensions: 0.63" (16.00mm)
Lens Transparency: Clear
Lamp Color: Green
Panel Cutout Shape: Round
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 21.00mm x 15.00mm
auf Bestellung 21 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB03WKW01-5F12-JD NKK Switches
Description: INDICATOR, Packaging: Bulk, Current: 20mA, Voltage: 12V, Type: LED, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Lens Color: Amber, Ratings: Vf (Typ), If (Max), Panel Cutout Dimensions: 0.63" (16.00mm), Lens Transparency: Clear, Lamp Color: Green, Panel Cutout Shape: Round, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 21.00mm x 15.00mm.