Produkte > NKK SWITCHES > YB15MKW01-5F24-JF
YB15MKW01-5F24-JF NKK Switches
ybilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Features: Stainless Steel
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 72 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB15MKW01-5F24-JF NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V, Features: Stainless Steel, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote YB15MKW01-5F24-JF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB15MKW01-5F24-JF YB15MKW01-5F24-JF Hersteller : NKK Switches ybilluminated-1663306.pdf Pushbutton Switches ON(ON)RND SNP-IN 24V GRN LED CLR/GRN CAP