Produkte > NKK SWITCHES > YB16CKG03-2CF12-JB
YB16CKG03-2CF12-JB NKK Switches
ybilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
Packaging: Bulk
Features: Tactile Feedback
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: PC Pin
Illumination Type, Color: LED, Green/Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB16CKG03-2CF12-JB NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V, Packaging: Bulk, Features: Tactile Feedback, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: PC Pin, Illumination Type, Color: LED, Green/Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.