Produkte > NKK SWITCHES > YB16CKW01-2CF05-JB
YB16CKW01-2CF05-JB
YB16CKW01-2CF05-JB NKK Switches
ybilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Features: Tactile Feedback
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green/Red
Illumination Voltage (Nominal): 5 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB16CKW01-2CF05-JB NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V, Features: Tactile Feedback, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green/Red, Illumination Voltage (Nominal): 5 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote YB16CKW01-2CF05-JB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB16CKW01-2CF05-JB YB16CKW01-2CF05-JB Hersteller : NKK Switches ybilluminated.pdf Pushbutton Switches ON-ON ROUND BSHNG 5V RED/GRN LED CLR/WHT