Produkte > NKK SWITCHES > YB16CKW01
YB16CKW01
YB16CKW01 NKK Switches
ybnonilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Pushbutton Switches ON-ON ROUND BUSHING MOUNT BODY ONLY 3A
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB16CKW01 NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V, Features: Tactile Feedback, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Plunger for Cap, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB16CKW01 YB16CKW01 Hersteller : NKK Switches ybnonilluminated.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Features: Tactile Feedback
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Plunger for Cap
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V