Produkte > NKK SWITCHES > YB16WRKW01-1F24-JF
YB16WRKW01-1F24-JF NKK Switches
ybilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SHORT BODY PUSHBUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Rectangular, Button
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB16WRKW01-1F24-JF NKK Switches
Description: SHORT BODY PUSHBUTTON, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Rectangular, Button, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB16WRKW01-1F24-JF Hersteller : NKK Switches ybilluminated.pdf Description: SHORT BODY PUSHBUTTON
Packaging: Bulk
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V