Produkte > NKK SWITCHES > YB215CWSKG01-5F24-FB
YB215CWSKG01-5F24-FB NKK Switches
yb2.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: PANEL SEALED PUSHBUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Square, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Square - 21.00mm x 21.00mm
Color - Actuator/Cap: Green (White Filter/Diffuser)
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 113 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB215CWSKG01-5F24-FB NKK Switches
Description: PANEL SEALED PUSHBUTTON, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Square, Button, Flush, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Square - 21.00mm x 21.00mm, Color - Actuator/Cap: Green (White Filter/Diffuser), Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB215CWSKG01-5F24-FB Hersteller : NKK Switches yb2.pdf Description: PANEL SEALED PUSHBUTTON
Packaging: Bulk
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V