Produkte > NKK SWITCHES > YB215CWSKW01-5F12-HB-001
YB215CWSKW01-5F12-HB-001 NKK Switches
Hersteller: NKK Switches
Description: STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/
Features: Tactile Feedback
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Square, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Square - 21.00mm x 21.00mm
Color - Actuator/Cap: Unbrushed Chrome, White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 114 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB215CWSKW01-5F12-HB-001 NKK Switches
Description: STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/, Features: Tactile Feedback, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Square, Button, Flush, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Square - 21.00mm x 21.00mm, Color - Actuator/Cap: Unbrushed Chrome, White, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.