Produkte > ZD5 > ZD50-2408
ZD50-2408
Hersteller:
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ZD50-2408
Description: AC/DC CONVERTER 24V 8V 54W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 54W, Features: DC Input Capable, Universal Input, Size / Dimension: 7.28" L x 3.54" W x 1.02" H (185.0mm x 90.0mm x 26.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, 230 ~ 350 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cUR, UR, TUV, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: 8V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Current - Output 1: 2 A, Current - Output 2: 700 mA.
Weitere Produktangebote ZD50-2408
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ZD50-2408 Hersteller : TDK-Lambda Americas Inc Description: AC/DC CONVERTER 24V 8V 54W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 54W
Features: DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension: 7.28" L x 3.54" W x 1.02" H (185.0mm x 90.0mm x 26.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, 230 ~ 350 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cUR, UR, TUV
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: 8V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 2 A
Current - Output 2: 700 mA