Produkte > MURATA ELECTRONICS > ZRA21MR60J476ME11L
ZRA21MR60J476ME11L
ZRA21MR60J476ME11L Murata Electronics
ZRA21MR60J476ME11-01A.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47 uF 6.3 VDC 20% 0805 X5R
auf Bestellung 2087 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ZRA21MR60J476ME11L Murata Electronics
Description: CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.094" L x 0.065" W (2.40mm x 1.65mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ZRA21MR60J476ME11L ZRA21MR60J476ME11L Hersteller : Murata Electronics ZRA21MR60J476ME11-01A.pdf Description: CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.094" L x 0.065" W (2.40mm x 1.65mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
auf Bestellung 2228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Produkt ist nicht verfügbar
ZRA21MR60J476ME11L Hersteller : MURATA ZRA21MR60J476ME11-01A.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 6.3V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Manufacturer series: ZRA
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...85°C