Produkte > MURATA ELECTRONICS > ZRB157R61A225ME11J
ZRB157R61A225ME11J
ZRB157R61A225ME11J Murata Electronics
ZRB157R61A225ME11-01A.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER MLCC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Tolerance: ±20%
Features: Interposer Termination
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Acoustic Noise Reduction
Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Capacitance: 2.2 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ZRB157R61A225ME11J Murata Electronics
Description: CAP CER MLCC, Packaging: Tape & Reel (TR), Part Status: Active, Tolerance: ±20%, Features: Interposer Termination, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Acoustic Noise Reduction, Thickness (Max): 0.033" (0.85mm), Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote ZRB157R61A225ME11J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ZRB157R61A225ME11J ZRB157R61A225ME11J Hersteller : Murata Electronics ZRB157R61A225ME11-01A.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2 uF 10 VDC 20% 0402 X5R
Produkt ist nicht verfügbar
ZRB157R61A225ME11J Hersteller : MURATA ZRB157R61A225ME11-01A.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 10V; X5R; ±20%; SMD; 0402; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2µF
Operating voltage: 10V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Manufacturer series: ZRB
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...85°C