0805YG225ZAT2A KYOCERA AVX Components
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805YG225ZAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 2.2 µF.
0805YG225ZAT2A | Hersteller : KYOCERA AVX |
auf Bestellung 8000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
0805YG225ZAT2A | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Cap Ceramic 2.2uF 16V Y5V -20% to 80% Pad SMD 0805 85°C T/R |
auf Bestellung 4000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: MLCC SMD capacitorsDescription: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 16V; Y5V; -20÷80%; SMD; 0805; 180mm Type of capacitor: ceramic Kind of capacitor: MLCC Capacitance: 2.2µF Operating voltage: 16V Dielectric: Y5V Tolerance: -20...80% Mounting: SMD Case - inch: 0805 Case - mm: 2012 Operating temperature: -30...85°C Roll diameter max.: 180mm Alias: KGM21AV51C225ZU |
Description: CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805Tolerance: -20%, +80% Packaging: Cut Tape (CT) Voltage - Rated: 16V Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: Y5V (F) Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose Thickness (Max): 0.057" (1.45mm) Capacitance: 2.2 µF |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21AV51C225ZU NW G LOB PN 16V 2.2uF Y5V A 581-KGM21AV51C225ZU |
auf Bestellung 521 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| 0805YG225ZAT2A |
| 0805YG225ZAT2A- | Hersteller : AVX | 07+; |