Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1206GC102MAT1A
1206GC102MAT1A
1206GC102MAT1A KYOCERA AVX Components
avxhvmlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 20% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 7056 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 571
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206GC102MAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206GC102MAT1A 1206GC102MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxhvmlcc.pdf Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 20% Pad SMD 1206 125°C T/R
auf Bestellung 7056 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 571
Mindestbestellmenge: 483
Mindestbestellmenge: 503
1206GC102MAT1A 1206GC102MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Description: CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 4000
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 17
1206GC102MAT1A 1206GC102MAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX-HV_MLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2kV 1000pF X7R 1206 20%
Mindestbestellmenge: 3
1000pF 2000V X7R 20% 1206 4k/reel (1206GC102MAT1A) (конденсатори керамічні SMD)