Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQW2BAS10NG00L
LQW2BAS10NG00L
LQW2BAS10NG00L Murata Electronics
JELF243A-0084.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0805 (2015 Metric)
Size / Dimension: 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4.3GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 10 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
auf Bestellung 1735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQW2BAS10NG00L Murata Electronics
Description: FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0805 (2015 Metric), Size / Dimension: 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 60 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 4.3GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 10 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQW2BAS10NG00L LQW2BAS10NG00L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0084.pdf RF Inductors - SMD 10 NH 2%
auf Bestellung 14788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
10nH; 600mA; 0.1Ω; ±2% 0805 (LQW2BAS10NG00L - Murata)
Produktcode: 212203
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität 0805
Produkt ist nicht verfügbar
LQW2BAS10NG00L LQW2BAS10NG00L Hersteller : Murata jelf243a-0084.pdf Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 2% 250MHz 60Q-Factor Non Magnetic 0.6A 0.1Ohm DCR 0805 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LQW2BAS10NG00L LQW2BAS10NG00L Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0084.pdf Description: FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance: 10 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
LQW2BAS10NG00L LQW2BAS10NG00L Hersteller : MURATA JELF243A-0084.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0805; 10nH; 600mA; R: 0.1Ω; ±2%; LQW; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Inductance: 10nH
Operating current: 0.6A
Resistance: 0.1Ω
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: LQW
Resonant frequency: 4.3GHz
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C