1N1183AR
1N1183AR GeneSiC Semiconductor
1n1183ar-3482753.pdf
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Rectifiers 50V 40A REV Leads Std. Recovery
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N1183AR GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE GEN PURP REV 50V 40A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N1183AR Hersteller : Navitas Semiconductor 1n1183a.pdf 8540-coe-18-datasheet 1N1183AR
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
1N1183AR Hersteller : GeneSiC Semiconductor 1n1183a.pdf Description: DIODE GEN PURP REV 50V 40A DO5
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
1N1183AR Hersteller : Microchip Technology 8540-coe-18-datasheet Description: STANDARD RECTIFIER
Packaging: Bulk
Mounting Type: Stud Mount
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Part Status: Active
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.19 V @ 90 A