1N1184AR
1N1184AR Microchip Technology
1n1183-90-1n3765-68.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Diode Switching 100V 40A 2-Pin DO-5 Tray
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N1184AR Microchip Technology
Description: DIODE GEN PURP REV 100V 40A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote 1N1184AR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N1184AR Hersteller : Microchip Technology 8540-coe-18-datasheet Description: STANDARD RECTIFIER
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.19 V @ 90 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
1N1184AR 1N1184AR Hersteller : GeneSiC Semiconductor 1n1183a.pdf Description: DIODE GEN PURP REV 100V 40A DO5
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Supplier Device Package: DO-5
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V
1N1184AR 1N1184AR Hersteller : GeneSiC Semiconductor 1n1184ar-3482782.pdf Rectifiers 100V 40A REV Leads Std. Recovery